ارزیابی پیشرفته بلوغ هوشمندی استراتژیک (پرسشنامه + نمونه گزارش)

ارزیابی پیشرفته بلوغ هوشمندی استراتژیک (پرسشنامه + نمونه گزارش)

 

«ارزیابی پیشرفته بلوغ هوشمندی»

 

بلوغ هوشمندی سازمانی

خود را بر اساس الگوی اختصاصی وب‌سایت تخصصی هوشمندی استراتژیک ارزیابی کنید.  

و نتیجه را در  یک گزارش تفصیلی

دقیقاً بعد از اتمام آزمون 

10 صفحه تحلیلی-علمی، انتقادی و راهکارمحور 

را مشاهده کنید. 

 

 

انجام ارزیابی پیشرفته 

 

 

کاربردها: 

با انجام این آزمون نتایج زیر را مشاهده خواهید کرد: 

 1. آگاهی از وضعیت فعلی: این گزارش یک اسکن کامل از شرایط کسب و کار شما از نظر مکانیزم‌های هوشمندی استراتژیک ارائه می‌دهد. آگاهی از آن به شما کمک می‌کند مهمترین آسیب‌ها و یا قابلیتهای کسب و کار خود را از نظر هوشمندی استراتژیک شناسایی کنید.
 2. دریافت رهنمودهایی برای وضعیت جاری: در گزارش خروجی، علاوه بر توصیف وضعیت، رهنمودهایی برای مواجه شدن و اداره وضع جاری کسب و کار ارائه می‌شود. این رهنمودها در محتوای اقتصادی و محیطی کشور بوده و متناسب با شرایط عنوان شده در کسب و کار شما خواهد بود. 
 3. پیشنهاد راهکارهای بهبود: ایستادن در یک سطح هنر مدیران کارآمد نیست. در این گزارش راهکارهای کاربردی برای بهبود وضع جاری و حرکت به سطح بلوغ بالاتر ارائه خواهد می‌شود. 

 

 

نکات برجسته:

تمام نتایج در یک نگاه

مشاهده خلاصه کلی گزارش و آگاهی از تفسیر کلی سطح بلوغ فعلی

 

نمونه گزارش تحلیلی بلوغ هوشمندی استراتژیک

 

بلوغ هوشمندی بر اساس چهار محور 

بررسی هوشمندی استراتژیک بر اساس محورهای کارکنان، فعالیتهای هوشمندی، فرآیند هوشمندی و فناوری هوشمندی استراتژیک در کسب و کار 

نمونه گزارش تحلیلی بلوغ هوشمندی استراتژیک

 

 

 

آگاهی از سه نوع هوش سازمانی

بررسی توان سازمان در مدیریت داده‌های استراتژیک، هشدار سریع استراتژیک و برنامه‌ریزی سناریو

نمونه گزارش تحلیلی بلوغ هوشمندی استراتژیک

 

 

 

پیشنهاد اصول و اقدامات بهبود

اصولی را که باید در حرکت سازمان به سمت بهبود رعایت شوند و مهمترین اقدامات پیشنهاد می‌شود. 

نمونه گزارش تحلیلی بلوغ هوشمندی استراتژیک

 

پیشنهادهای ساختاری هوشمندی استراتژیک

ارائه راهکارهایی برای بهبود چارت سازمانی هوشمندی استراتژیک متناسب با شرایط اعلامی کسب و کار

نمونه گزارش تحلیلی بلوغ هوشمندی استراتژیک

 

 

با پاسخ به 40 سوال چند گزینه‌ای و پس از اتمام پاسخ‌دهی، نتیجه گزارش تحلیلی خود را مشاهده کنید. 

 

 

استفاده از مدل‌های علمی:

سوالات بر اساس یک مدل علمی است. این مدل از ترکیب اصول علمی رایج دنیا در زمینه ارزیابی بلوغ به دست آمده که در فهرست زیر پنج مورد از آن را مشاهده می‌کنید: 

 1. Bleoju, G. &. (2019). Enhancing competitive response to market challenges with a strategic intelligence maturity model. Journal of Intelligence Studies in Business, 17-27.
 2. Dinter, B. (2012.). The Maturing of a Business Intelligence Maturity. Eighteenth Americas Conference on Information Systems (p. 37). Washington: AIS Electronic Library (AISeL).
 3. Oubrich, M. H. (2018). Development of a Competitive Intelligence Maturity Model: Insights from Moroccan companies. Journal of Intelligence Studies in Business, 25–36.
 4. Paul Arveson, H. R. (2019). The Strategic Management Maturity Model™. Carolina: Strategy Management Group company.
 5. Qushem, U. B. (2017). The trend of business intelligence adoption and maturity. International Conference on Computer Science and Engineering (UBMK) (pp. 532-537). IEEE.

ماتریس اصلی مدل بلوغ هوشمندی استراتژیک نیز بر اساس مقالات پذیرفته شده علمی دنیا تشکیل شده و راهکارهای اجرایی آن متناسب با شرایط کشور به روزرسانی شده است. ما به شما اطمینان می‌دهیم که با نه تنها موضوعی مغفول نمانده، بلکه راهکارهای اجرایی نیز بر اساس فضای کسب و کار کشورمان طراحی پیشنهاد شده است. 

 

 

 

 

ارزیابی پیشرفته بلوغ هوشمندی

در ارزیابی نسخه پیشرفته؛ فهرستی از 40 سوال را مشاهده خواهید کرد که هر سوال چند گزینه دارد. توجه داشته باشید که: 

 1. انتخاب یک گزینه برای هر سوال الزامی است. ممکن است نیاز داشته باشید که با همکاران خود در این زمینه مشورت کنید. بنابراین توصیه می‌شود از همکاران خود بویژه واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات و واحد برنامه‌ریزی استراتژیک نیز کمک بگیرید.
 2. زمان مورد نیاز برای تکمیل آزمون، یک ساعت است، اما ممکن است که به زمانی بیش از این نیاز داشته باشید. از این‌رو پرسشنامه در پنل کاربری شما تا زمانی که کلید مشاهده نتیجه را فشار نداده باشید، در دسترس‌تان خواهد بود.
 3. با تکمیل پرسشنامه، کلید مشاهده نتیجه را بفشارید تا گزارش شما آماده شود. ممکن است این کار با توجه به حجم محاسبات، تا چند دقیقه زمان نیاز داشته باشد. 
 4. گزارش تحلیلی، در پنل کاربری‌تان همیشه در دسترس شما خواهد بود. می‌توانید با مراجعه‌های بعدی به سایت نیز آن را دانلود یا چاپ کنید.

 

پرداخت و انجام ارزیابی پیشرفته  

 

 

توجه 1- با در نظر گرفتن این مهم که الگوریتم‌های هوش مصنوعی وب‌سایت بهبودیافته و  به‌روز می‌شوند، ممکن است نسخه دریافتی شما کمی متفاوت‌ از مطالب این پست باشد. 

توجه 2- گزارش تحلیلی در پنل کاربری شما محفوظ مانده و هر زمان که بخواهید می‌توانید نسخه متنی آن را دانلود کنید. 

 

 

 

ادمین سایت

این مقاله در تاریخ 1400/02/05 توسط دکتر عباس خدادادی در سایت سایت تخصصی هوشمندی استراتژیک منتشر شده و در تاریخ 1400/02/17 بروزرسانی گردید.
لینک منبع: منبع مقاله در سایت

دیدگاه کاربران ...

دیدگاه خود را بیان کنید