معرفی کتاب «مدیر مبتنی بر شواهد باشید!»

معرفی کتاب «مدیر مبتنی بر شواهد باشید!»

پیشگفتار کتاب: 

به گذشته فکر کنید. درست زمانی که برای اولین بار پست مدیریتی گرفتید. ممکن است صحبت از دو هفته و یا خیلی دورتر حدود بیست سال پیش باشد. به ‌احتمال ‌زیاد خیلی زود شوق شما از این ارتقا فروکش کرده باشد، وقتی‌ متوجه شدید که راهبری افراد بسیار سخت‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کردید. در واقع اگر بدانید که سه ‌چهارم مدیران جدید در دو سال اول کار خود شکست می‌خورند، متوجه خواهید شد که مدیر اثربخش بودن کار بسیار دشواری است. درصورتی‌که ریزه‌کاری‌های مدیریت را بدانیم، هرگز آن را ساده نخواهیم گرفت. مدیریت اثربخش، هم علم است و هم هنر: این نوع مدیریت، حاصل بهره‌گیری از روش‌های امتحان شده و تائید شده (علم مدیریت) به روشی الهام‌بخش و متعهدانه (هنر مدیریت) است. اصول علم مدیریت را می‌توان تدریس کرد. این‌ها تکرارپذیرند؛ اما هنر مدیریت، به نحوه به‌کارگیری شما از این اصول برمی‌گردد.
در اکثر کتاب‌های مدیریت آن‌قدر که به بُعد هنری توجه شده به جنبه دانشی آن نشده است. اگرچه هنر و ادراک شهودی در مدیریت ارزشمند است، اما به‌ندرت می‌‌توان آن‌ را آموزش داد و یا منتقل کرد. در مقابل، دانش مدیریت را می‌توان یاد داد و منتقل کرد؛ بنابراین، پسندیده‌تر آن است که در مدیریت و راهبری دیگران برای دستیابی به عملکرد بالا، بر نکات و تکنیک‌هایی تکیه نمود که در پژوهشهای تجربی اثبات باشند.
کتاب حاضر بر بُعد علمی مدیریت تاکید دارد (آنچه که مدیریت مبتنی بر شواهد نامیده می‌شود) هدف کتاب ارائه مجموعه‌ای از تکنیک‌های مدیریتی‌ است که در پژوهشهای معتبر اثبات شد هستند و اطلاعاتی را به شما ارائه دهد که در برداشت‌های مدیریتی شما اثرگذار باشد.
امید داریم که این کتاب بتواند تحولات مبتنی بر شواهد را بیشتر نمایان سازد. البته واقعیت این است، تا زمانی که شما نتایج مشهود مدیریت مبتنی بر شواهد را به عینه نبینید، در رابطه با اثربخشی آن تردید خواهید داشت و این خواسته بجایی است. این کتاب، اطلاعات لازم را برای تبدیل‌شدن به یک مدیر مبتنی بر شواهد از مرحله گزینش تا نگهداشت کارکنان (صفر تا صد) ارائه می‌دهد. این اطلاعات از طریق شش فصل ارائه شده است:

  • فصل اول: استفاده از ابزار مناسب به‌منظور استخدام کارکنان دارای عملکرد بالا
  • فصل دوم: الهام بخشیدن به کارکنان‌ به‌منظور اجرای مفید و مؤثر استراتژی‌ها
  • فصل سوم: توسعه و آموزش کارکنان به‌منظور ایجاد یک تیم با عملکرد بالا
  • فصل چهارم: انگیزه دادن به کارکنان‌ به‌منظور تبدیل آنها به یک مجری با سطح بالا
  • فصل پنجم: ایجاد انعطاف‌پذیری در برابر مشکلات
  • فصل ششم: ارزیابی کارکنان برای تبدیل کردن آنها به مجری سطح بالا

شما هم می‌دانید که این فصلها، رمان یا داستان نیستند، برای گزینش و انتخاب افراد مناسب، باید از ابزارهای معتبر استفاده کنید. با این حالت اکثر مدیران نمی‌دانند که کدام ابزار در طی پژوهشهای علمی ثابت ‌شده و مفید هستند. این کتاب اطلاعات لازم را در این زمینه ارائه می‌کند. همه مدیران به‌طور یکسان خواستار این هستند که مطمئن شوند که تیم کاری آ‌نها به‌خوبی آموزش‌دیده و آمادگی لازم را دارد، اما آنها ممکن است تکنیک‌های موثر و لازم آموزشی را در دسترس نداشته باشند.
در این کتاب، در مورد تبدیل نتایج پژوهشهای مدیریتی به دستورالعمل‌های کاربردی برای رهبری و هدایت بخش‌های دشوار مدیریت که بسیاری از مدیران هرروز با آن سروکار دارند، توضیح داده شده است. تا جایی که می‌دانیم، این اولین بار است که فردی تلاش کرده تا یک مجموعه کامل از پژوهشهای کاربردی مدیریت را در نیم‌قرن گذشته به ‌صورت یک کتابچه راهنمای جامع و مبتنی بر شواهد برای مدیران عملیاتی گردآوری کند.

پیشگفتار و فهرست کتاب مدیر مبتنی بر شواهد باشید

ادمین سایت

این مقاله در تاریخ 1399/03/18 توسط دکتر عباس خدادادی در سایت سایت تخصصی هوشمندی استراتژیک منتشر شده و در تاریخ 1399/12/05 بروزرسانی گردید.
لینک منبع: منبع مقاله در سایت

مواردی که کمک می کند در این مورد بیشتر بدانید:

دیدگاه کاربران ...

دیدگاه خود را بیان کنید