استراتژیهای رشد و توسعه کسب و کار

 

((ملاحظات اصلی در متنوع‌سازی فعالیتها))
فرض کنید یک مغازه اسپرت‌فروشی، فروشگاه زنجیره‌ای، کارگاه و یا کارخانه تولید ناگت ماهی یا رب یا فولاد و یا تولید گچ دارید و با درایتی که داشتید موفق شدید که بازار خوبی رو به دست بیارید حالا می‌خواهید بدونید انواع استراتژیهای رشد برای آن کدامند؟


در صورتی که در عملیات فعلی خود موفق عمل شود، شرکت قوی خواهد شد و دیگر بر نرخ رشد سود آن افزوده نمی‌شود! چرا چون بازار کشش مشخصی داره. در این حالت می‌گوییم این گلدان، دیگر نمی‌تواند به رشد بیشتر این گل کمک کند. حال چه باید کرد؟ طبیعی است که باید گلدان بزرگتری انتخاب کرد تا بتوان گل شاداب‌تری داشت . در این حالت ناچار به توسعه هستیم. یک راه استفاده از استراتژی یکپارچگی عمودی به پایین است. در این حالت شرکت، منابع تامین مواد اولیه خود را می‌خرد. کارخانه ناگت ماهی، مزرعه پرورش ماهی، کارخانه رب مزرعه گوجه و کارخانه‌های فولاد و گچ هم معدن را می‌خرند. معمولاً در این حالت طبق زنجیره ارزش، حاشیه سود زیادی عاید شرکت نمی‌شود،‌ اما پایداری کسب و کار افزایش می‌یابد. و باز هم فرض کنید عملکرد موفق ادامه دارد، در این حالت شرکت  از استراتژی یکپارچگی عمودی به بالا استفاده می‌کند. یعنی به سمت مشتری حرکت می‌کند. شرکتهای ناگت ماهی و رب، شرکت توزیع راه‌اندازی می‌کنند و یا فولادسازی، خط نورد و گچ هم نمایندگی‌های فروش را راه‌اندازی می‌کند. حاشیه سود در این حالت بسیار بالا می‌رود و برند قوی در بازار ایجاد خواهد شد. در صورتی که همچنان شرکت رشد کند، ناچار به تنوع افقی است. در این حالت شرکت مثل خودش را که معمولاً یک رقیب ضعیف و شکست خورده است‌،‌ را می‌خرد.
شرکتی که این سه مرحله از رشد را به ترتیبی که گفتیم را طی کند، توانسته است استراتژیهای تمرکز را کامل کند. پس از آن،‌ اگر رشد همچنان ادامه یابد، دست به تنوع همگون خواد زد. تولید کالایی که توانمندی محوری مشابهی را نیاز دارد. مانند ناگت مرغ برای شرکت مورد مثال. اگر رشد همچنان ادامه‌دار باشد، تنوع ناهمگون روی خواهد داد که در آن وارد کسب و کارهای متفاوت با توانمندی محوری فعلی می‌شود.

 


♦️این مراحل به صورت نظری است و برای این سیر رشد دو پیش‌فرض قائل بودیم:
یک. شرکت ریسک‌گزیر است و بی‌محابا حرکتهای دفعی را انجام نمی‌دهد و می‌خواهد رشد اصولی داشته باشد.
دو. روند مذکور و ترتیب ذکر شده به صورت معمول برای شرکتهای تولیدی می‌تواند اتفاق بیفتد. اگر شرکتی در خودش در انتها یا ابتدای زنجیره باشد مثلا توزیع و پخش باشد، موضوع کمی متفاوت خواهد بود.

ادمین سایت

این مقاله در تاریخ 1399/03/18 توسط دکتر عباس خدادادی در سایت سایت تخصصی هوشمندی استراتژیک منتشر شده و در تاریخ 1399/12/05 بروزرسانی گردید.
لینک منبع: منبع مقاله در سایت

مواردی که کمک می کند در این مورد بیشتر بدانید:

دیدگاه کاربران ...

دیدگاه خود را بیان کنید