گزینه های استراتژیک بازاریابی

گزینه های استراتژیک بازاریابی

استراتژی‌های بازایابی

فرض بر این است که برای تعیین استراتژی‌های بازاریابی  با مفهوم چرخه عمر محصول آشنایی دارید. اورویل واکر در کتاب خود «استراتژی بازاریابی با رویکردی تصمیم محور» با آمیختن ویژگی‌های چرخه عمر محصول با استراتژی‌های اسنو و مایلز، جهت‌گیری‌های بازاریابی را خلاصه کرده و گزینه‌های استراتژیک را برای تصمیم‌گیری ارائه می‌دهد. در صورتی که این گزینه‌ها را در چارچوب نقاط مرجع استراتژیک مدل‌سازی کنیم، این گزینه‌های استراتژیک به صورت زیر خلاصه می‌شود:

استراتژی‌های بازاریابی

استراتژی‌های بازاریابی

 

منبع: اعرابی، سید محمد؛ رضوانی، حمیدرضا (1386)، رابطه هماهنگي استراتژيك بين استراتژي سطح كسب‌وكار و استراتژي بازاريابي با عملكرد سازماني :پژوهشي در باره شرکت های دارویی ایران. رساله دکترا دانشگاه علامه طباطبایی

ادمین سایت

این مقاله در تاریخ 1399/05/27 توسط دکتر عباس خدادادی در سایت سایت تخصصی هوشمندی استراتژیک منتشر شده و در تاریخ 1399/12/05 بروزرسانی گردید.
لینک منبع: منبع مقاله در سایت

مواردی که کمک می کند در این مورد بیشتر بدانید:

ماتریس استراتژی اصلی (Grand Strategy ) و 10 گزینه 2078 بازدید

ماتریس استراتژی اصلی (Grand Strategy ) و 10 گزینه

ماتریس استراتژی اصلی یک تصویر همه‌جانبه و واضح از تمام انتخاب‌های استراتژیک ارائه می‌دهد. با استفاده از این ابزار مطمئن خواهید شد که چیزی را فراموش نکرده‌اید. این مقاله ماتریس استراتژی اصلی را به روشی کاربردی توضیح می‌دهد. بعد از خواندن آن‌، با اصول این ابزار استراتژی آشنا خواهید شد.

دیدگاه کاربران ...

دیدگاه خود را بیان کنید